ما سابقه خود را با شما معامله می کنیم نه فقط ملک

فروش ملک و اخذ شهروندی ترکیه  از طریق سرمایه گذاری

ما سابقه خود را با شما معامله می کنیم نه فقط ملک

فروش ملک و اخذ شهروندی ترکیه  از طریق سرمایه گذاری

0 +
پروژه در حال ساخت
0 +
پروژه تکمیل شده
0 +
پروژه تکمیل شده

پروژه‌های آفاق آسیا

کد005

این پروژه مسکونی در استانبول واقع شده است و یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری ست.

این پروژه مسکونی در زمینی به مساحت ۱۱هزارمتر مربع بنا شده است.

کد004

این پروژه در مجموع دارای ۱۹۰ واحد مسکونی ست در واحدهای مبله 1+1 و 1+2 و همچنین 0+1
شما در واقع در آینده زندگی میکنید.

کد 003

بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در ترکیه.
تنها پروژه ای که برای ارائه یک سبک زندگی محله ای طراحی شده است.

مراحل بازدید و انجام معامله ملک

مشاوران و کارشناسان ما در استانبول در تمامی مراحل زیر در کنار شما خواهند بود تا با اطمینان خاطر فرایند انتقال مالکیت صورت پذیرد

۱) بازدید از املاک 

همکاران ما در آفاق آسیا پس از مشاوره و کسب آگاهی از نیازمندی و سلیقه شما در بازدید از ملک به صورت رایگان در کنار شما خواهند بود

۲) قرارداد فروش ملک

در صورت تصمیم به خرید از جانب شما قرارداد فروش ملک  مطابق قوانین خرید ملک در ترکیه آماده خواهد شد که یکی از مهمترین مراحل خرید خانه درترکیه محسوب می شود.

در مورد قرارداد فروش ملک مانند قرارداد خرید ملک در ایران شامل نام وآدرس خریدار، نام وآدرس فروشنده، مشخصات ثبتی ، شماره و محل ملک ،اطلاعات مالکیت و همچنین شرایط مورد توافق ازقبیل نحوه پرداخت بهای ملک و وسائل ومتعلقات موجود می باشد.

 

۳) پرداخت و انتقال سند 

هنگام امضای قرارداد فروش، خریدار مبلغی را که با فروشنده توافق میکند به عنوان پیش پرداخت به فروشنده میدهد که اولین قدم شما جهت خرید ملک در ترکیه محسوب می شود.

معمولا مبلغی به عنوان جریمه درزمان انصراف از انجام معامله هر طرف قرارداد تعیین وذکر میشود.

4) مراحل انتقال سند ملک (تاپو)

 قرار داد بر اساس شرایط و مکان مشخص شده ملک خریدار، اطلاعات تکمیلی همچون تعداد طبقات، شرایط اسکان و همینطور گذرنامه خریدار برای تبدیل به یک سند رسمی به مراجع ذی ربط نشان می دهند تا فرایند برا اساس قوانین ترکیه صورت گیرد و سند رسمی اعطا شود.

این سند TAPU نام دارد که شامل عکس مالک و یک تمبر و امضای رسمی خریدار می باشد. این موضوع بسیار مهم می باشد که افراد با بررسی و درج اطلاعات، اطمینان خاطر پیدا کنند.

پس از اتمام این مرحله اداره مالیات محلی باید برای افراد یک حساب بانکی در ترکیه باز کند و این موضوع جهت خرید ملک در ترکیه الزامی است. پس از افتتاح حساب بانکی، یک شماره مالیات اختصاصی به سرمایه گذاران اعطا می شود که باید آن را در شهرداری محلی و منطقه ثبت کنند.

 

 

شهر استانبول ترکیه در یک نگاه


شهر استانبول ترکیه بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اقتصادی و فرهنگی آن است. این شهر در کنار تنگه‌ی بسفر و دریای مرمره در مرز بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و تنها شهر دنياست که هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده است. استانبول شهر تاریخی و زیبا به دلیل جاذبه های متنوع گردشگری و تفریحی و از نظر تعداد گردشگران، جزء برترین شهرهای توریستی دنیا است به طوری که در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۱۲.۵ میلیون گردشگر خارجی به استانبول سفر کرده اند.

از طرفی به دلیل وجود دانشگاه های معتبر بین المللی در استانبول این شهر هرساله میزبان بسیاری از دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در ترکیه است. همچنین در رده بندی بهترین شهر های دانشجویی جهان QS در سال 2020 استانبول در بین ۷۵شهر برتر دنیا قرار گرفته است.

جمعیت

در سال ۲۰۱۶، جمعیت استانبول بیش از ۱۴.۶ میلیون نفر برآورد شد که ۶۵ درصد از این جمعیت در قسمت اروپایی و ۳۵ درصد باقی مانده آن در بخش آسیایی قرار گرفته اند . نرخ رشد جمعیت این شهر ۳.۴۵٪ است که استانبول را به یکی از کلانشهرهای جهان تبدیل کرده است که دارای رشد بسیار سریع جمعیت است. جمعیت استانبول در سال ۲۰۲۰ نیز ۱۵۱۹۰۳۳۶ نفر تخمین زده شده است. این تخمین ها و پیش بینی های جمعیت از آخرین چشم انداز شهرنشینی جهانی سازمان ملل حاصل می شود.

 

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل استانبول بسیار خوب و کارآمد است. مسافران و گردشگران می توانند از وسایل مختلفی چون مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی های زرد، تاکسی های آنلاین و انواع قایق و کشتی برای جا به جایی در شهر استفاده کنند. برای پرداخت هزینه وسایل حمل و نقل عمومی استانبول لازم است استانبول کارت (بلیت الکترونیکی شهر) را تهیه کنید. این کارت ها مزایای قابل توجهی دارند و استفاده از آن ها راحت است. استانبول کارت را می توانید از ایستگاه های مترو و بسیاری از فروشگاه های شهر بخرید.

 

فرهنگ

رویدادها و فستیوال های فرهنگی متنوعی در استانبول برگزار می شود که می توان به جشنواره بين المللى فيلم استانبول،جشنواره هنرهاى زيبا،جشنواره بين المللى موسيقى جاز،جشنواره فيلم مستقل بين المللى اى. اف. ام ،جشنواره بين المللى موسيقى استانبول،جشنواره دو سالانه استانبول و جشنواره انيميشن استانبول اشاره کرد.

 

اقتصاد

امروز استانبول مرکز صنعتی ترکیه است و بسیاری از نقشه ها و طرح های تولیدات مهم کشور ترکیه در این شهر جریان دارند. از طرفی باید به قدرت استانبول در جذب گردشگران دنیا اشاره کنیم چون صنعت توریسم نیز از عوامل رشد اقتصادی استانبول می‌باشد. در حال حاضر نیز استانبول جزء ۵ شهر برتر گردشگری دنیا قرار دارد. استانبول با ۳۸ % کل تولیدات صنعتی ترکیه ، ۵۷ % صادرات ملی ، ۶۰ %واردات ملی ، ۴۰ % کل مالیات جمع آوری شده ،اقتصاد ترکیه را دست گرفته است. می توان گفت ترکیه با صنعت استانبول به رشد رسیده و منبع مالی کشور است.

 

آب و هوا

آب و هوای استانبول با توجه به سامانه طبقه بندی اقلیمی کوپن دارای آب و هوای مدیترانه ای، آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب و آب و هوای اقیانوسی است.تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است. میزان بارش سالیانه استانبول به‌طور میانگین ۸۷۰ میلی‌متر است. گرمترین ماه استانبول، ژوئیه با متوسط دمای ۲۳٫۲ درجه و سردترین ماه، ژانویه با متوسط دمای ۵٫۴ درجه است.

 

خرید

شهز استانبول دارای مراکز خرید زیادی از جمله استانبول مال (Mall of Istanbul)، ایستینیه پارک (Istinye Park istanbul) و مرکز خرید پالادیوم (Palladium istanbul) است.

راه‌های دریافت اقامت ترکیه

افرادی که قصد اقامت در ترکیه را دارند با توجه به داشتن شرایط جدید اقامت ترکیه و توانایی لازم، ابتدا باید برای دریافت ویزای ترکیه به عنوان ویزای یک ساله (ویزای توریستی ترکیه) اقدام کنند. برای دریافت این اقامت یک سری قوانین توسط دولت این کشور تعیین شده که با برآورده کردن آنها، متقاضی شانس خوبی برای دریافت خواهد داشت. این شرایط عبارتند از :

 1. دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج
 2. دریافت اقامت توریستی از طریق اجاره ملک
 3. دریافت اقامت توریستی از طریق خرید ملک در ترکیه
 4. دریافت اقامت از طریق شرکت در دوره‌های مختلف آموزشی
 5. دلیل حضور متقاضی در خاک ترکیه اعم از تحصیلی، تحقیقاتی و …
 6. شروع یک کسب و کار یا شغلی متناسب با قوانین موجود در این کشور
 7. حضور در خاک این کشور به منظور یادگیری زان ترکی در مؤسسات مورد قبول ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه

 • امکان تحصیل رایگان و کم هزینه متقاضی و فرزندان وی در مدارس و دانشگاه‌های دولتی ترکیه

 • دریافت پاسپورت ترکیه

 • دروازه‌ای برای ورود به اروپا

 • روند سریع و نسبتا آسان دریافت کارت اقامت و حق شهروندی ترکیه

 • امکان کسب درآمد ارزی از آپارتمان خریداری شده در کشور ترکیه

 • بهره‌مندی از خدمات درمانی رایگان و دولتی این کشور

 • امکان داشتن دو تابعیت به صورت همزمان

مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

بعد از یافتن ملک مورد نظر خود، برای خرید آن به عنوان یک خارجی به مدارک زیر نیازمندید:

 • اصل پاسپورت
 • دو قطعه عکس4*3
 • آدرس و مدارک مربوط به محل زندگی خریدار در کشورش
 • برگه‌ی شماره‌ی مالیاتی (می‌بایست از قبل حساب بانکی در ترکیه افتتاح کنید)
 • گزارش وضعیت ملک خریداری شده از طرف شهرداری
 • بیمه‌نامه‌ی ملک در برابر زلزله
 • سند ملک یا تاپو
 • در صورتی که به زبان ترکی مسلط نیستید، حضور مترجم رسمی زبان ترکی

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه نیز گزینه‌ای بسیار خوب و در دسترس برای دریافت اقامت ترکیه است. برای ادامه‌ی تحصیل، باید به یکی از زبان‌های ترکی یا انگلیسی تسلط داشته باشید؛ نکته‌ی مهم این است که دانشگاه‌های دولتی عموما نیاز به دانستن زبان ترکی دارند و در صورتی که قصد داشته باشید به زبان انگلیسی تحصیل کنید گزینه‌ی دانشگاه خصوصی پیش روی شماست که هزینه‌ی بالاتری نیز دارد. با این وجود هزینه‌ی تحصیل در ترکیه بسیار کمتر از کشورهای اروپایی است و نیز مدارک تحصیلی ارائه شده از این کشور در اکثر کشورهای دنیا مورد پذیرش است.
برای ورود به دانشگاه‌هایی که به دانستن زبان ترکی نیاز دارند، نیاز به قبولی در آزمون Tomer دارید که هزینه‌ی تقریبی آن 100 یورو است.
ورود به دانشگاه‌‌های ترکیه برای دانشجویان خارجی با قبولی در یکی از دو آزمون YOS و SAT میسر خواهد بود. نکته‌ی مثبت اینجاست که به عنوان یک فرد خارجی بدون توجه به نوع رشته تحصیلی خود در مقطع دیپلم، می‌توانید برای رشته‌ی دانشگاهی موردعلاقه‌تان اقدام کنید. آزمون SAT به زبان انگلیسی و آزمون YOS به هر دو زبان انگلیسی و ترکی می‌باشند.
در صورت داشتن رزومه قوی، مدرک زبان انگلیسی آیلتس و نمرات تحصیلی بالا می‌توانید به بورسیه شدن در دانشگاه‌های ترکیه نیز فکر کنید. در صورتی‌که بتوانید بورسیه‌ی تحصیلی دریافت کنید، هزینه‌ی تحصیل برای شما رایگان خواهد بود. با بررسی سایت turkiyeburslari.gov می‌توانید از شرایط بورسیه شدن آگاه شوید.

اقامت ترکیه با ثبت شرکت

چرا ثبت شرکت در ترکیه؟ مزایای ترکیه نسبت به سایر کشورها چیست؟ بیایید تا با هم علل آن‌ را بررسی کنیم:

 • مالیاتی که باید برای ثبت شرکت بپردازید نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار پایین‌تر است
 • امکان بیزینس بدون محدودیت برای ایرانیان وجود دارد
 • هزینه استارت‌آپ‌ها پایین است
 • امکان رشد و موفقیت در بستر بین‌المللی برای شرکت شما فراهم است
 • امکانات ویژه‌ای برای تسهیل ثبت شرکت‌های خارجی وجود دارد
 • با ثبت شرکت اجازه اقامت یک‌ساله و بعد از پنج سال اجازه اقامت دائم را دریافت خواهید کرد
 • بعد از ثبت شرکت، می‌توانید حساب بانکی و کارت اعتباری دریافت کنید
 • دریافت کارت بازرگانی از کشور ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

بدون شک هزینه‌های زندگی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در مورد کشوری‌ست که رویای رفتنش را داریم. هزینه اقامت در ترکیه به‌شکل شگفت آوری ارزان‌تر از بسیاری از کشورهاست.
در این قسمت به بررسی هزینه‌های زندگی در ترکیه می‌پردازیم، توجه داشته باشید که این هزینه‌ها بسته به اینکه در شهرهای بزرگ و توریستی و یا در شهرهای کوچک‌تر، زندگی می‌کنید متفاوت خواهد بود؛ آنچه اینجا می‌خوانید میانگینی از این هزینه‌هاست.
متوسط هزینه‌ی یک خانواده چهار نفره در ترکیه بدون در نظر گرفتن اجاره، ماهانه 1400 دلار یا 12000 لیر و هزینه‌های یک فرد مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره نیز ماهانه حدود 400 دلار یا 3400 لیر خواهد بود.
هزینه‌ی زندگی در ترکیه برای دانشجویان بسته به رشته‌ی دانشجویی، نوع دانشگاه، برنامه‌ی مطالعاتی،‌ محل زندگی و هزینه‌های روزمره متفاوت خواهد بود اما به‌طور کلی این هزینه بین 400 تا 500 دلار تخمین زده شده است.

ارزش پاسپورت ترکیه

در ترکیه چهار نوع پاسپورت وجود دارد:

 1. پاسپورت سبز، برای افرادی که در رده‌های حکومتی و سیاسی جایگاه مهمی دارند
 2. پاسپورت قرمز، برای شهروندان عادی
 3. پاسپورت سیاه، برای سفیران و دیپلمات‌ها
 4. پاسپورت خاکستری، برای مقامات دولتی، روزنامه‌نگاران و …

سوالات متداول

شما ممکن است چندين ملك را خریداری کنید که مجموع ارزش آن 250 هزار دلار آمریکا است. شما باید همزمان برای همه اقدام به خرید کنید. اداره اسناد (تاپو) اگر ارزش مجموع اعلام شده 250 هزار دلار آمریکا باشد، درخواست ها شهروندی را قبول می کند.

هنگامی که شما ملکی به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری می کنید، از اداره کل ثبت اسناد و مستغلات (اداره تاپو) تقاضا می کنید.

بله شما، همسر (یا شوهر) و تمام فرزندان زیر 18 سال (در تاریخ درخواست) شهروندی دریافت میکنید.

شما ممکن است چندين ملك را خریداری کنید که مجموع ارزش آن 250 هزار دلار آمریکا است. شما باید همزمان برای همه اقدام به خرید کنید. اداره اسناد (تاپو) اگر ارزش مجموع اعلام شده 250 هزار دلار آمریکا باشد، درخواست ها شهروندی را قبول می کند.

این وزارتخانه با كارشناسان امين، صحت ارزش اعلام شده در قانون اسناد را کنترل میکند که ارزش ملک خریداری شده 250 هزار دلار آمریکا باشد. تمام ارزش املاك بايد توسط انتقال بانكي به فروشندگان املاك پرداخت شود.

درباره ما

آفاق آسیا مجموعه ایی از افراد متخصص و مجرب ، با سابقه ایی طولانی می باشد. حوزه تخصصی ما فروش ملک و اخذ اقامت از این روش در ترکیه میباشد.

تمرکز مجموعه آفاق آسیا بر این است که تجربه ایی رضایت بخش برای مشتریان به یادگار گذاشته و افراد از این شرکت به نیکی یاد کنند.

تماس با ما

تلفن تماس

۰۰۹۰۵۴۶۱۰۱۳۰۳۰

تلفن تماس

۰۰۹۰۵۴۶۱۰۱۳۰۳۰

ارسال پیام واتس اپ

۰۰۹۰۵۴۶۱۰۱۳۰۳۰۰

ارسال پیام

۰۰۹۰۵۴۶۱۰۱۳۰۳۰